17.09.2013 08:19

Výsledky Holgroup liga 2013

Výsledky dlouhodobého turnaje  „Holgroup 2013“

V sobotu 7.9.2013 od 09.00 hod. proběhl na tenisových kurtech ve Zlatých Horách závěrečný-finálový den dlouhodobého turnaje, kdy se utkali nejlepší čtyři dvojice ve čtyřhrách a poté si to rozdalo 8 nejlépe umístěných hráčů ve dvouhrách. Rozpis zápasů byl dán běžným pavoukem.

Ve čtyřhrách se do finále probojovali podle očekávání dvojice bratrů L.a R.Šťastných a M.Biedrava, M.Anft. Po dvou vyrovnaných setech byl stav 1:1 takže rozhodoval super-tajbrejk, ve kterém byli šťastnější bratři Šťastní. O třetí místo se utkali dvojice otec a syn Tomaštíkové-Miloš a Marek proti Márinkové Alči a Tománkové Sylvě. Po skvělém výkonu byli naše nejlepší holky lepší a vybojovali si tak celkové krásné třetí místo v turnaji.

Ve dvouhrách se odehrály velké tenisové bitvy a nakonec se pavoukem až do finále probil favorit a vítěz minulého ročníku Martin Pavlásek a rovněž loňský finalista Milan Biedrava. Takže se vlastně opakovalo finále z minulého ročníku a mělo i stejného vítěze, když Martin Pavlásek vyhrál po skreči soupeře. V utkání o třetí místo se utkali Marcel Anft a Petr Holík, který postoupil bez boje, protože jeho soupeř „Matys“ nemohl hrát kvůli svalovému zranění – škoda. I když „Holajz“ velmi vzdoroval, třetí místo po výhře nakonec po zásluze získal Marcel Anft.

Časově se zvládly i zápasy o umístění na 5-8 místě, kdy se o 5. místo utkali Petr Follner a Martin Černatovič. V tomto zápase se „Pecka“ hodně hecnul a po výhře se stal „zlatohorskou pětkou“ pro rok 2013 (což jsme poslouchali až do půlnoci )

Po celý den nám přálo počasí a v úmorném horku se hráli velké a krásné bitvy. Všichni hráči si sáhli až na dno svých sil, hlavně ti, kteří hráli nejprve čtyřhry a poté bojovali vlastně bez odpočinku ještě ve dvouhrách. K jídlu griloval Miloš výborné steaky a piva se vypily dva soudky. Všichni účastníci finálového dne si odnesli za své výkony hodnotné ceny a po vyhlášení výsledků si příjemně poseděli u nejedné (láhve) slivovičky.

Za hodnotné ceny a pomoc při organizaci turnaje děkujeme těmto sponzorům: sanatorium EDEL-p.Svozil, Holgroup-Petr Holík, TenisBar-Milan Biedrava, HALEN-Čestmír Petroš, Město Zlaté Hory, zlatnictví Zdeněk Trličík restaurace Nonstop-Klemoš, restaurace Sokolovna-Karel Nožička,  propagace turnaje-Jiří Tománek ml.

Za  celkové vedení výzev, výsledků a průběžných tabulek patří velké poděkování Martimu Pavláskovi.