11.09.2014 07:01

Výsledky Zlatohorské tenisové ligy 2014

V sobotu 6. 9. 2014 od 09.00 hod. proběhl na tenisových kurtech ve Zlatých Horách závěrečný finálový den dlouhodobého turnaje, kdy se utkalo 12 nejlépe umístěných hráčů ve dvouhrách. První čtyři v tabulce byli přímo nasazení do 2. kola. Rozpis zápasů byl dán běžným pavoukem. Finálový den byl vyvrcholením dlouhodobého turnaje, který jsme hráli od 19. 5. 2014.

V porovnání s minulým ročníkem se zúčastnilo letošního turnaje podstatně více hráčů, celkem 21. Finálový den našeho dlouhodobého turnaje přinesl několik opravdových tenisových bitev a velkých překvapení.

Celým pavoukem se nejlépe probili až do finále podle očekávání Jakub Konečný a Martin Pavlásek. Tito dva byli v dlouhodobé tabulce po většinu času na 1 a 2 místě. Finále bylo velmi kvalitní, když se hrálo přes velké množství shod a výhod. Nakonec však zvítězil ve dvou setech 6:2/6:0 Jakub Konečný. Tento 14 letý hráč je velkou tenisovou nadějí.

V utkání o celkové třetí místo se utkala asi dvě největší překvapení dne – Jiří Matyščák a David Biedrava. Tito dva hráči spolu svedli urputný a vyrovnaný boj, ve kterém byl nakonec úspěšný David Biedrava, když zvítězil ve třech setech (navíc po fotbalovém utkání v nohách) a skončil tak na konečném třetím místě.

Nejlépe umístěných 8 hráčů převzalo hodnotné ceny z rukou starosty města pana Ing. Milana Ráce. Po celou dobu letošního turnaje Zlatohorské ligy 2014 bylo odehráno včetně finálového dne bez mála 170 tenisových zápasů, což je určitě důvod k pokračování i příštím rokem. Letošní třetí ročník byl tedy ukončen pořádnou oslavou s tanečky až přes půlnoc, kde se všichni zúčastnění velmi dobře bavili i díky klasickým hitům československé pop-music od Adama Svozila (hlavně Tublatanka nám hraje v hlavě ještě „DNES“) … J

Hlavními sponzory celého turnaje byli:

Ing. Petr Stuchlík – provádění stavebních činností

Jiří Matyščák – projektová činnost

Milan Biedrava – TenisBar

Eva Konečná – Květinářství a Jan Dvořák - autoservis

Za poskytnutí hodnotných cen pro nejlépe umístěné hráče děkujeme: Notebook Center Service Ryszard Lys, Sanatorium EDEL p. Svozil, Město Zlaté Hory, Salón Ilona Zrnečková, Levné oděvy – Alena Biedravová.

Za  administrativní vedení výzev, výsledků a průběžných tabulek patří poděkování Jakubovi Adamcovi.

Můžete se podívat do fotogalerie, kde bylo vytvořeno nové album a přidáno několik fotografií :)